"Jakość, nigdy nie jest dziełem przypadku, jest rezultatem dobrych intencji, szczerego wysiłku, odpowiedniego kierunku, umiejętnego wykonania, oznacza mądry wybór spośród wielu alternatyw." - William A. Foster

Powyższe oznacza, iż dostarczamy sprawdzone technologicznie urządzenia, które warzą w Polsce najlepsze piwa przy optymalnym zużyciu surowców i nośników energii. Nasz sprzęt jest naprawdę kompletny, co oznacza, iż nie przenosimy na naszych klientów kosztów, które będą ponosili podczas eksploatacji urządzeń, tak jak to robią nasi konkurenci, którzy ograniczają koszty zakupu urządzeń "zapominając wspomnieć", iż woda gorąca podczas chłodzenia brzeczki kierowana jest do kanalizacji, bo nie zainstalowano zbiornika wody gorącej. My nie wmawiamy naszym klientom, iż gotowanie brzeczki odbywa się w temperaturze 96 st C, chociaż wszyscy wiemy z kursu fizyki w szkole podstawowej, iż woda wre w temperaturze około 100 st C i jest ona uzależniona od ciśnienia w atmosferze.

Nazwa strony nie jest dziełem przypadku. Buduję browary dla inwestorów, którzy chcą mieć własny browar, uzyskać niezależność i wyszukaną atmosferę w ich lokalu. Goście Państwa będą czerpać satysfakcję z jakości wyprodukowanego wspólnymi siłami piwa. Ogólnie rzecz ujmując, będzie to: „Twój Mały Browar”

Nie można oczekiwać dobrego piwa, bez dołożenia wszelkich starań planując „Twój Mały Browar”.

Celem odniesienia sukcesu przez browar restauracyjny i browar w ogóle należy produkować bardzo wysokiej jakości piwo, które będzie znajdowało swoich zwolenników wśród Państwa klientów.

„Jakość piwa rodzi się w zmysłach konsumentów, a nie w laboratoriach”. Żeby uzyskać piwo najwyższej jakości, należy spełnić kilka kluczowych warunków, które są tak samo ważne i się wzajemnie uzupełniają. Są to:

  • dobrze wyszkolony piwowar;
  • dobrze dobrana technologia produkcji i optymalnie, przyszłościowo dobrany sprzęt do warzenia piwa;
  • wyselekcjonowane lub przygotowane surowce: słód, chmiel, drożdże i woda.

Ważną rzeczą jest lokalizacja browaru restauracyjnego.

Obecnie w Polsce i na świecie obserwujemy wzrost zainteresowania ludzi budową małych browarów.

Dlaczego tak się dzieje?

Obserwowany jest wzrastający popyt na piwo, które po prostu smakuje. Konsumenci coraz częściej chcą pić piwo z małych restauracyjnych browarów, które oferują bardzo dobre smakowo piwa.

Konsumenci poszukują i odnajdują nieznane smaki w piwach warzonych w browarach restauracyjnych, które warzą piwo tradycyjnymi sposobami z surowców naturalnych: wody, słodu i chmielu.

Instalacje browarów restauracyjnych pozwalają warzyć piwo o niepowtarzalnym smaku, zapachu i barwie.

Właściciele browarów restauracyjnych mogą liczyć na wysokie marże.

Koszt produkcji piwa na 100 litrów piwa:

  • Surowce (słód i chmiel): 65,00 PLN
  • Woda do mycia: 7,00 PLN
  • Chemia: 5,00 PLN
  • Energia elektryczna: 16,00 PLN
  • Drożdże: 5,00 PLN
  • Akcyza: 63,00 PLN
  • Koszt pracy: 36,00 PLN

Razem: 197,00 PLN (tj. 1,97 PLN / 1 litr piwa)

Cena 1 litra piwa w browarze restauracyjnym kosztuje 18,00-20,00 PLN.