Kompleksowa oferta

Projektowanie, kosztorysowanie, konsultacje oraz wybór dostawców

Słody piwne Ireks

Znany przede wszystkim z piwnej etykiety np słód jęczmienny czy pszeniczny  czyli słód browarny lub inaczej słód piwny to nic innego jak skiełkowane i wysuszone ziarna zbóż, służące wytwarzaniu piwa. Wbrew powszechnym opiniom to właśnie słód, a nie chmiel, który jest jedynie dodatkiem, jest obok wody głównym składnikiem przy produkcji. Jest to składnik, którego użycie w odpowiedniej ilości decyduje w znacznym stopniu o charakterze wytworzonego napoju.

W piwowarstwie najczęściej wykorzystywany jest słód jęczmienny, ale używa się także słodów pszenicznych, a nawet żytnich. W zależności od odmiany piwa można użyć jednego lub kilku rodzajów słodów.

W ofercie Ireks znajdziecie państwo słody piwne: pilzneński, pszeniczne, monachijski (do produkcji piw ciemnych), karmelowe jasne i ciemne o zróznicowanej barwie, barwiące (palone), zakwaszający, melanoidynowe (parzone), i wędzony. 

Parametry technologiczne słodu określają jego barwę wyrażaną w międzynarodowej skali EBC, rozluźnienie, czas scukrzenia i zawartość białka.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi słodami piwnymi:

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!!!

Katalog słodów

Słody Katalog

Odpowiednio dobrany słód nadaje piwu barwę, charakter, a także wpływa na profil aromatyczno-smakowy danego gatunku. Lista wszystkich słodów, które posiadamy w naszej ofercie, wraz z pełną specyfikacją jest dostępna do pobrania:

Pobierz KatalogPobierz katalog

Skontaktuj się

Skontaktuj się